Lista posturilor disponibile în echipa noastră:

Atragerea de oameni bine pregătiți profesional și perfecționarea lor continuă sunt priorități permanente ale companiei.
Politica de resurse umane Avia Motors urmărește o colaborare permanentă, pe termen lung cu scopul final de a forma o echipă puternică, unită și implicată în construirea succesului companiei.

Îți place să lucrezi în echipă? Îți dorești un mediu de lucru provocator dar orientat spre rezultate?
Poți veni și tu în echipa Avia Motors!
Ai mai multe posibilități:

Trimite un CV și o scrisoare de intenție la adresa de e-mail: hr@aviamotors.ro sau prin fax la nr. (021) 209. 40.27
Verifică posturile disponibile și aplică pentru un job.
Aplicațiile tale vor fi strict confidențiale. Numai candidații selectați vor fi contactați.

Contabil – Punct de lucru Pantelimon, Bd. Biruintei 39 (fost 11)

Pe acest post va trebui să:

  • Înregistrezi corect și la timp în evidența contabilă toate documentele/operațiunile financiar-contabile cu respectarea legislației în vigoare și conform Politicilor Contabile agreate de Companie privind înregistrarea pe conturi anatilitice și pe centre de cost a veniturilor şi cheltuielilor.
  • Verifici documentele justificative care se înregistrează în contabilitate sau în baza cărora se efectuează înregistrările, verifici/corectezi înregistrările contabile, realizezi rapoarte de control și reconcilierea soldurilor contabile cu cele din programele de gestiune.
  • Verifici evidența operativă în programele de gestiune.
  • Participi împreună cu ceilalți contabili seniori la închiderile de lună și anuale, la întocmirea declarațiilor lunare și anuale, la realizarea rapoartelor lunare și a alte lucrări specifice solicitate de seful ierarhic.
  • Asiguri respectarea legislației în vigoare cu privire la documentele cu regim special.
  • Participi la inventarierea anuală a patrimoniului companiei din partea departamentului contabil.

Poți fi noul membru al echipei noastre, daca ai:

  • Studii economice superioare;
  • Cel puțîn 3 ani experiență într-o poziție similară;
  • Cunoștinte de legislație din domeniu financiar-fiscal și contabil;
  • Cunoștinte de contabilitate financiară și de gestiune;
  • Cunoștinte de operare pe calculator;
  • Atenție la detaliu și acuratețe în înregistrarea operațiunilor;
  • Promptitudine și eficiență în efectuarea lucrărilor;
  • Capacitate de organizare.

Aplica Online

Consilier service mecanica-electrica – Punct de lucru Militari, Str. Dreptatii nr. 1

Ca să devii în scurt timp un membru de bază în echipa noastră, vei avea nevoie de:

  • Studii superioare tehnice (absolvent Autovehicule rutiere);
  • Experiență de minim 3 ani într-o poziție similară;
  • Cunoașterea și înțelegerea activității de service;
  • Cunoștinte tehnice de bază;
  • Abilitați de comunicare scrisă și verbală;
  • Abilitați de organizare, planificare;
  • Abilitați de vânzare, negociere;
  • Pasionat de domeniul auto;
  • Cunoștinte limba engleza (tehnic);
  • Permis categoria B;
  • Cunoștinte temeinice de operare pe computer (minim Office).

În rolul de Consilier service vei fi responsabil(a) de:

  • Prezentarea serviciilor și facilitaților de service, în vederea vânzării produselor de service ale companiei.
  • Consilierea clienților privind modul de desfășurare a reparației și lucrările care sunt recomandate pentru remedierea defecțiunilor autoturismului.
  • Estimarea costurilor comenzii.
  • Recepționarea și inspecția preliminară a mașinii.
  • Încheierea Contractului de Service.
  • Livrarea autoturismului și instruirea clientului după efectuarea inspecției finale – care confirmă efectuarea tuturor lucarilor solicitate de client.

Disponent Vanzari Skoda – Perioada determinata 2 ani – Punct de lucru Pantelimon, Bd. Biruintei 39 (fost 11)

În rolul de Disponent vânzări Skoda vei fi responsabil(ă) de:

  •  Lansarea în sistemele informatice a comenzilor de autoturisme și verificarea statusul acestora.
  •  Evidența și verificarea situației comenzilor ferme și a comenzilor autoturismelor în finanțare, verificarea exactității datelor din PartnerNet.
  • Informează și solicită aprobarea Directorului de vânzări cu privire la plățile ce trebuie efecutate către Importator.
  • Colaborează cu Departamentul contabilitate pentru verificarea comenzilor lansate și a plaților realizate.
  • Colaborează cu Departamentul Dispo de la Importator, verifică comenzile și plățile efectuate către Importator.
  • Întocmește facturile fiscale pentru contractele DDP și facturile fiscale de marja (auto vândute prin (Porsche Finance Group) către Importator.
  • Actualizează în permanență baza de date și se asigură de corectitudinea informațiilor înregistrate, asigurând permanent o înregistrare corectă și la timp a acestora.
  • Întocmește rapoarte specifice activității și la cererea Directorului de vânzări.
  • Întocmește rapoartele lunare către Departamentul Financiar-Contabil, referitoare la livrările auto.
  •  Cunoaște și respectă procedurile în vigoare în cadrul firmei, participând la cursurile de pregătire organizate.
  • Este la curent cu toate modificările și noutățile comunicate de către Importator, firmele de leasing, celelalte departamente din companie sau oricare alte firme colaboratoare referitor la aspecte ce vizează activitatea sa.

  • Studii medii (studiile universitare reprezintă un avantaj);
  • Minim 2 ani experiență într-o poziție similară sau ca asistent manager;
  • Cunoștinte temeinice de operare pe computer (Word, Excel, PowerPoint, Office Outlook);
  • Cunoștinte avansate de limba engleză;
  • Calități de negociere, comunicare scrisă și verbală;
  • Abilitați de organizare și planificare;
  • Atitudine pozitivă și deschisă;
  • Permis de conducere categ. B.

Electrician auto – Punct de lucru Pantelimon, Bd. Biruintei 39 (fost 11)

Descrierea postului:

  • Diagnostichează și interpretează defecțiunile electrice/electronice la autoturismele repartizate.
  • Întocmește necesarul de materiale și efectuează reparațiile electrice/electronice.
  • Participă la cursuri periodice de specialitate.

Candidatul ideal:

  • Studii medii tehnice (profil electrician auto)
  • Experiență de minim 3 ani în domeniul auto (obligatoriu)
  • Experiență într-un service auto din reateaua VW (avantaj)
  • Cunoștinte de electrică auto (nivel mediu sau avansat)
  • Capacitatea de a consulta o documentație tehnică în limba romană sau engleza
  • Permis categoria B
  • Seriozitate
  • Responsabilitate
  • Orientare spre dezvoltare profesională.

Mecanic Auto – punct de lucru Militari, Str. Dreptății nr. 1

  • Realizarea operaţiunilor de evaluare a stării tehnice, identificarea neconformităţilor mecanice ale autovehiculelor;
  • Operaţiuni specifice de reparaţii şi întreţinere autovehicule, în conformitate cu manualele de reparaţii specifice pe intervenţie, dar şi asimilarea documentaţiilor tehnice de reparaţii, potrivit cerinţelor producătorilor.

Cerințe

Pentru a te alătura echipei Avia Motors ai nevoie de:

  • Studii medii tehnice (profil mecanică auto);
  • Experiență de minimum 2 ani în domeniul auto;
  • Cunoștințe de întreținere și reparații autovehicule;
  • Cunoștințe tehnice de limba engleză;
  • Seriozitate;
  • Dorința de a oferi servicii de calitate.